تحقیق:بررسی علل گرایش به مشاغل کاذب در شهر اهواز

شنبه 23 مرداد 1395 ساعت 13:52

در این پست می توانید متن کامل این تحقیق را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:بررسی علل گرایش به مشاغل کاذب در شهر اهواز

مقدمه

حق مسلم هر انسانی است که آزادانه شغلی را انتخاب نماید، شغلی که مورد علاقه او بوده و هم چنین مطابق با استعداد و تواناﻳﯽ های فردی او باشد تا از طریق آن بتواند امرار معاش کند، اما از آن چه که نباید غافل بود نوع شغل فرد است، یعنی فرد شغلی را انتخاب نماید که ارزش اقتصادی داشته باشد. منظور این است که آن شغل یا به تولیدات جامعه بیافزاید یا به خدمتی منجر گردد.

در جهان امروزه ما شاهد تغییر و تحولاتی سریع در زمینه­های علم، تکنولوژی و صنعت هستیم. تحولات علمی که در قرن اخیر در جوامع پیشرفته و صنعتی رخ داده، هم چنان به رشد تکاملی خود ادامه می­دهد و نتیجه آن اکتشافات و نوآوری هایی است که در خدمت بشر امروزی قرار می­گیرد. این تحولات نه تنها کره زمین را در بر گرفته و زندگی مردم را تغییر داده، بلکه علم و تکنولوژی امروزه، به قلب کهکشان ها کشانده شده و در عالم هستی سیر می کند. اکنون با تصور چنین دنیایی آیا ما از تأثیرات آن در امان خواهیم بود ؟

مسلماً خیر. زندگی ماشینی و دستاوردهای تولیدی آن به اکثر کشورهای جهان صادر می­شود. بنابراین ما دیگر نمی­توانیم در همان چهارچوب زندگی سنتی باقی بمانیم، بلکه باید برای پیشرفت هماهنگ با جهان پیش برویم و برای حصول به این مهم با نوآوری­ها و تکنولوژی­های جدید آشنا بشویم، این آشنایی خود مستلزم کسب تخصص در زمینه­های مختلف می شود و از آن جا که نیازهای انسان متفاوت می­باشد، لذا برای رفع این نیازها تخصص های متفاوتی نیز ضرورت پیدا می­کند و انواع رشته های تحصیلی وتخصصی به وجود می­آید. بنابراین پیشرفت صنعت و علم بر روی تمام شئون زندگی تأثیر گذاشته که ذکر آن از حوصله این تحقیق خارج است و ما فقط به تأثیری که بر مشاغل دارد می­پردازیم.

هرچه زندگی علمی­تر و صنعتی­تر می­شود افراد به همان اندازه احتیاج به فراگیری تخصص­های لازم برای رفع نیازهای خود پیدا می­کنند. جوامعی که نتوانند افراد متخصص به اندازه کافی تربیت کنند ناچار نیروی کار آنها به سوی مشاغلی روی می آورند که احتیاج به تخصص ندارد و از میان مشاغل بدون تخصص، شغلی را انتخاب می کنند که ساده تر و سودآوری آن سریع تر باشد بدون تردید روش معیشت و نوع شغل شهروندان در سیمای شهر تأثیر بسزایی می گذارد. افرادی که به مشاغل کاذب می پردازند چون مجوز قانونی برای کسب و کار ندارند، هرجا و هر گوشه از شهر را که فضای خالی داشته باشد به عنوان محل کسب خود انتخاب و وسایل خود را همان جا پهن وشروع به کار می کنند. این افرادکه در خیابان­های شهر به مشاغلی هم چون، سیگارفروشی، کوپن فروشی، دست فروشی، فال گیری و غیره مشغول­اند باعث به وجود آمدن یک بازار آشفته می­شوند، که از نظر اقتصادی خود تأثیر در بازار واقعی می گذارد، یعنی بازاری کاذب، درون بازار واقعی به وجود می آورد. در این میان احتکار کنندگان وکسانی که هدفشان فقط پول است از این بازار کاذب و آشفته سود جسته و باعث نایاب شدن بعضی کالاها می شوند، یعنی به جای این که این کالاها را با قیمت مناسب در اختیار خرده فروشان جهت مصرف مردم قرار دهند به همین افراد با قیمت بیشتر می فروشند و بازار سیاه ایجاد می کنند. از نظر اجتماعی مشاغل کاذب، باعث تغییراتی در سیمای شهر شده اند. این تأثیرات به این صورت می باشد که تجمع آن ها باعث سد معبر، مشکلات تردد، ترافیک، مسایل اخلاقی وغیره می گردد.

نظری ساده ولی عمیق بر مشاغل کاذب آمیخته در چهره ی شهر اهواز نشان می دهد که افراد دارای شغل کاذب برای کار خود زمان و مکان مشخصی ندارند، اما به طور تقریبی می توان گفت این افراد، بیشتر صبح ها و عصرها در خیابان ها و چهارراه های مرکزی شهر تجمع می کنند.

 

روش تحقیق

در این پژوهش ابتدا با مطالعه اولیه و اکتشافی درباره موضوع به بررسی نقطه نظرات اندیشمندان و متفکران پرداخته شده است.این مقاله بر اساس یافته­های طرح پژوهشی که با هدف کلی شناخت ویژگی ها و توصیف دقیق وضع موجود صاحبین مشاغل کاذب در مرکز شهر اهواز صورت گرفته تدوین شده است. با توجه به گستردگی موضوع و تعاریف متنوعی که در مورد آن وجود دارد در این تقیق تنها طیف باریکی از مشاغل کاذب یعنی مشاغل کاذب غیر پنهان یا مشاغل پیاده رویی(دستفروشی، گل فروشی، فال گیری، کوپن فروشی و…) مورد توجه قرار گرفته است. در این پژوهش از روش توصیفی از نوع پیمایشی استفاده شده است. برای انجام این بررسی با توجه به محدودیت های تحقیق، پس از بررسی های اولیه محدوده ی مرکز شهر(سلمان فارسی، امام، طالقانی، 24 متری، 30 متری) به عنوان محدوده میدانی تحقیق انتخاب شده است. این مکان با توجه به موقعیت و مسیرهای دسترسی به آن تقریباً اغلب ویژگی­های تمامی میادین و گره گاههای شهر اهواز را به نمایش می­گذارد و می­تواند مورد مناسبی باشد. برای جمع­آوری اطلاعات میدانی در این محدوده، در کنار بازدید و مصاحبه با شاغلین مذکور از روش تکمیل پرسشنامه استفاده شده است. پس از تهیه و تنظیم پرسشنامه و مطمئن شدن از روایی و پایایی آن، با استفاده از روش برآورد هزینه و هم چنین فرمول کوکران از جمعیت 1800 نفری، جامعه آماری 140 نفری در نظر گرفته شد. با استعانت از روش نمونه­گیری تصادفی، پرسشنامه­ها تکمیل و در نهایت توسط رایانه نتایج، استخراج و فرضیات آزمون گردید.

برای تجزیه وتحلیل داده ها از ضرایب همبستگی اسپیرمن، ضریب تاو کندال، آزمون t تک متغیره، روش آلفای کرونباخ برای محاسبه ی پایایی، روش آماری غیر پارامتریک خی دو(کای – اسکوئر) استفاده شد.

 

اهمیت و هدف تحقیق

این تحقیق در زمینه علل گرایش به مشاغل غیرمفید- کاذب- اطلاعات ارزنده­ای در اختیار ما می­گذارد که می­تواند زمینه مناسبی برای مطالعات بعدی و ارایه راهکارهایی برای مبارزه با این گونه مشاغل باشد. واضح است که از طریق کاهش مشاغل کاذب و غیرمفید از به هدر رفتن سرمایه­های انسانی جلوگیری شده و می­توان آنها را در جهت پیشبرد توسعه همه جانبه اقتصاد کشور به کار گرفت. بنابراین هدف اساسی، پژوهش حاضر به دست آوردن اطلاعات لازم در مورد علل گرایش به مشاغل کاذب وعوامل به وجود آورنده آن در شهر اهواز و هم چنین ارایه راهکارهایی جهت کاهش مشاغل غیر مفید می باشد.

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن تحقیق در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل تحقیق

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

لینک دانلود تحقیق : بررسی علل گرایش به مشاغل کاذب در شهر اهواز

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks

تحقیق:بررسی رابطه استفاده از اینترنت

شنبه 23 مرداد 1395 ساعت 13:51

در این پست می توانید متن کامل این تحقیق را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:بررسی رابطه استفاده از اینترنت

چکیده

این تحقیق، درصدد شناسایی و رابطه استفاده از اینترنت و هویت دینی کاربران  است. از این منظر، گزارش  ضمن مروری که بر فضای مفهومی موضوع دارد؛ از رویکردی تلفیقی که برگرفته از تئوری های استفاده و خشنودی، کاشت یا پرورش و تئوری ساخت یابی گیدنز می باشد، برای تبیین پدیده مذکور بهره گرفته، و با عنایت به فرضیاتی که از این تئوری ها با توجه به ویژگی جامعه آماری مورد مطالعه أخذ کرده است، به شناسایی رابطه استفاده از اینترنت و هویت دینی کاربران پرداخته است. با کاربرد روش پیمایش و با استفاده از تکنیک پرسشنامه بر روی 1516 نفر از کاربران بالای پانزده سال در شهر تهران که از طریق نمونه گیری خوشه ایی( در جامعه آماری خانوار ) و هدفمند( در جامعه آماری کافی نت ) با سطح خطای05/0 و ضریب اطمینان 95 درصد انتخاب، اطلاعات و دادههای مورد نیاز جمع آوری گردید.

جهت احتساب اعتبار شاخص ها از اعتبار سازه ای( با استفاده از تحلیل عامل )، همچنین جهت احتساب روایی شاخص ها از ضریب آلفای کرونباخ با دامنه صفر تا یک استفاده شده است. یافته های تحقیق نشان می دهد که در گام اول آزمون فرضیه های تحقیق؛ متغیرهای مدّت استفاده کاربران از اینترنت، میزان استفاده کاربران از اینترنت، مشارکت و فعال بودن کاربران در استفاده از اینترنت، واقعی تلقی کردن محتوای سایت ها از سوی کاربران اینترنت، پایگاه اقتصادی- اجتماعی کاربران و میزان تحصیلات کاربران رابطه معنی داری را با هویت دینی کاربران نشان داده اند. همچنین متغیر نوع استفاده کاربران از اینترنت رابطه معنی داری را با متغیر وابسته نشان نداد.


درگام دوم آزمون فرضیه های تحقیق در بخش تحلیل رگرسیونی، متغیرهای مدّت استفاده کاربران از اینترنت، واقعی تلقی کردن محتوای سایت ها از سوی کاربران اینترنت، پایگاه اقتصادی- اجتماعی کاربران  رابطه و تأثیر معنی داری را با متغیر وابسته تحقیق نشان داده اند و در مجموع 23 درصد از واریانس و تغییرات هویت دینی کاربران را تبیین کردند، که در این میان متغیرهای مدّت استفاده تأثیرگذاری بر هویت دینی کاربران برخوردار بودند. همچنین درگام دوم آزمون فرضیه های تحقیق در بخش تحلیل مسیر متغیرهای مدّت استفاده کاربران از اینترنت، میزان استفاده کاربران از اینترنت، نوع استفاده کاربران از اینترنت، انگیزه و هدف کاربران در استفاده از اینترنت، مشارکت و فعال بودن کاربران در استفاده از اینترنت، واقعی تلقی کردن محتوای سایت های اینترنت از سوی کاربران، پایگاه اقتصادی- اجتماعی کاربران و میزان تحصیلات کاربران بر هویت دینی تأثیرگذار بودند. با این تفاوت که متغیر مدّت استفاده کاربران از اینترنت به صورت مستقیم، متغیرهای میزان استفاده کاربران از اینترنت، نوع استفاده کاربران از اینترنت، انگیزه و هدف کاربران در استفاده از اینترنت، مشارکت و فعال بودن کاربران در استفاده از اینترنت و میزان تحصیلات کاربران به صورت غیر مستقیم و متغیرهای واقعی تلقی کردن محتوای سایت های اینترنت از سوی کاربران و پایگاه اقتصادی- اجتماعی کاربران هم به صورت مستقیم و هم به صورت غیر مستقیم بر متغیر وابسته تحقیق؛ یعنی هویت دینی کاربران تأثیر می گذارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بررسی رابطه استفاده از اینترنت و هویت دینی کاربران[1]

 

 

 

مقدمه

همه ما در موقعیت‏های مختلف با هویت‏های متعددی سر و کار داریم و به تبع موقعیت و شرایطی که در آن قرار داریم، خود را تعریف می‌کنیم. مرزهای نفوذ ناپذیر بین مقولات و گروه‏های هویتی دیگر مستحکم نیستند، بلکه به شدّت آسیب پذیر و شکننده‌اند. دنیای ارتباطات پیش آهنگ این تغییرات است. دنیای ارتباطات و تغییرات ریشه‌ای که ناشی از آن می‌باشد، چنان جهان متفاوتی خلق کرده که گروهی از نویسندگان این تحول در عالم ارتباطات را مبدأ عصر جدیدی می دانند، عصری که از آن تحت عناوین مختلفی نظیر: « دهکده جهانی » ( مک لوهان )، « جامعه مدنی جهانی »( دیوید هلد )، « مدرنیته دوم»                      ( اولریش بک )، « جامعه شبکه ای » ( مانوئل کاستلز )، « جهان رها شده »( آنتونی گیدنز )، « جامعه ارتباطی »( جیانی واتیمو ) و« مدرنیته سیال »( زیگمون بومن ) یاد می‌کنند.

به ‌طور کلی، دیدگاه صاحب نظران و اندیشمندان را می‌توان در خصوص اثرات و تبعات ناشی از اینترنت به طور عام و تأثیرات هویتی آن به طور خاص، به سه دسته کلی تقسیم کرد: دسته اول که  دیدگاه آنها به جبرگرایی معروف است، اینترنت را ساختاری عینی و بیرونی و متصلب فرض می‌کنند که در چارچوب آن ذهنیت افراد شکل می‌گیرد و کاربران آن را در سیطره‌ی خود قرار می‌دهند و جبری را بر آنها تحمیل می‌کند. دسته دوم که دیدگاه آنها به اراده‌گرایی معروف است، اینترنت را صرفاً به عنوان یک رشته امکانات محض در جهت تواناسازی فرد برای گردآوری انبوه اطلاعات و رشد کثرت گرایی می دانند. بالاخره دسته سوم که دیدگاه آنها به تکنورئالیسم معروف است، رویکرد بینابینی دارند؛                یعنی آنها در عین اینکه ابعاد هستی شناختی فن آوری اینترنت را نادیده نمی‌گیرند، امّا معتقدند که  این فن آوری تعیین کننده نهایی نخواهد بود. به بیان دیگر، آنها در عین اینکه ظرفیت‌ها و توانایی‌های اینترنت را در نظر دارند، به آزادی عمل کاربران نیز توجه دارند. پژوهش حاضر نیز با نگاه اخیر                              ( تکنورئالیسم ) موافق بوده و سعی دارد که از این منظر هویت دینی کاربران را در ارتباط با اینترنت             و فضای مجازی مورد مطالعه و بررسی قرار دهد.

1- مفهوم هویت

دو معنای اصلی هویت؛ تمایز و تشابه مطلق است. جنکینز در کتاب “هویت اجتماعی” هویت را                    اینگونه تعریف می‌کند: «هویت یا Identity ریشه در زبان لاتین دارد (identitas که از idem                  یعنی”مشابه و یکسان ” ریشه می‌گیرد) و دو معنای اصلی دارد. اولین معنای آن بیانگر مفهوم تشابه             مطلق است: این با آن مشابه است. معنای دوم آن به مفهوم تمایز است که با مرور زمان سازگاری و تداوم را فرض می‌گیرد. به این ترتیب، به مفهوم شباهت از دو زاویه مختلف راه می‌یابد، و مفهوم هویت به طور همزمان میان افراد یا اشیاء دو نسبت محتمل برقرار می‌سازد: از یک طرف, شباهت, و از طرف دیگر, تفاوت.» (جنکینز، 1381: 5). اما این دو به تنهایی راهگشا نخواهد بود؛ چرا که بدون توان شناختن این شباهت‌ها و تفاوت‌ها هویت معنایی نمی‌یابد. پس فعل “شناسایی” به ضرورت لازمه هویت است.                  توان شناسایی تمایزات و تشابهات به معنای دسته بندی اشیاء یا افراد در دسته های معین خواهد بود که هر دسته دارای شباهت در اجزا خود و تمایز با دسته دیگری است لذا در ادامه جنکینز دو معنای دیگر      به آن اضافه می‌کند: اول طبقه‌بندی کردن اشیاء و افراد, و دوم مرتبط ساختن خود با چیز یا کس            دیگر که به بازتابی بودن هویت در روابط اجتماعی دلالت دارد. آنچه که از تعریف بالا قابل استنباط است  این است که: 1) هویت یک فرایند است. از آنجا که تشخیص تمایز و تشابه به معنایابی نزد فرد بستگی دارد، هویت همواره با معنا ارتباط دارد و معنا نیز خصلت ذاتی اشیاء و واژه‌ها نیست بلکه در ارتباط با اشیاء یا واژه‌های دیگر بدست می‌آید. 2) وجود دیگری[2] در فرایند هویت‌یابی مفروض          پنداشته شده؛ چرا که شباهت و تفاوت در میان حداقل دو شیء یا دو فرد معنا دارد یا به عبارتی دیگر؛ هویت‌یابی خود نسبت به رابطه‌ی با دیگری میسّر می‌گر‌دد. رابطه‌ی میان خود و دیگری رابطه‌ای                        دو طرفه است. به گونه‌ای که در غیاب یکی، دیگری معنا نخواهد داشت. نتیجه‌ی تمایز میان خود                       و دیگری ایجاد مرزبندی‌های هویتی در جهان اجتماعی است( بارث در جنکینز,1381: 167).                             3) این فرایند بازاندیشانه[3] است. فرد در این فرایند هویت‌یابی موجودی منفعل نیست بلکه عاملی فعال در معنادهی و تفسیر است

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن تحقیق در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل تحقیق

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

لینک دانلود تحقیق : بررسی رابطه استفاده از اینترنت

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks

دانلود تحقیق:بررسی خشونت مردان بر علیه زنان

شنبه 23 مرداد 1395 ساعت 13:51

در این پست می توانید متن کامل این تحقیق را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:بررسی خشونت مردان بر علیه زنان

مقدمه

خانواده در حوزه مطالعه و تحقیق ، یک واقعیت چند بعدی شناخته می شود به طوری که از ابعاد مختلف ، موضوعات آن قابل بررسی هستند  . یکی از پدیده های خانوادگی که امروزه مورد توجه محققان ، جامعه شناسان و روان شناسان قرار گرفته است اعمال خشونت در خانواده و یا به اصطلاح معمول خشونت مردان علیه زنان در خانواده است .

منظور از خشونت در این مطالعه رفتاری است که به قصد ونیت آشکار و یا پنهان برای وارد کردن آسیب فیزیکی ، روانی ، اجتماعی به فرد دیگر صورت می گیرد

اما خشونت مردان علیه زنان ابعاد متعددی را شامل می شود که در این راستا می توان به خشونت فیزیکی ( یعنی آسیب رساندن به اعضای بدن با کتک ، ضرب و جرح با استفاده ازدست یا ابزار دیگر ) ، خشونت روانی ( تهدید ، تحقیر ، سرزنش کلامی ، فحاشی ) خشونت اجتماعی ( کنترل رفتارهای زن ، در انزوای اجتماعی قرار دادن ، ممنوعیت ارتباط با دیگران اشاره نمود.

بررسی ها نشان می دهد که خشونت مردان علیه زنان در خانواده ها به میزان زیادی متأثیر از عوامل روانی اجتماعی است و در تبیین آن نظریه های مختلیفی چون نظریه کارکرد گرایی ، نظریه های ساختار اجتماعی ( تنش ، تضاد ) ، نظریه فمینیستی ، نظریه منابع ، نظر سیستمی ، نظریه زیست محیطی و نظریه ناکامی ، پرخاشگری وجود دارند .

به طوری که کارکرد گرا یان در تبیین خشونت خانوادگی معتقدند که خانواده گروهی است که وجود علایق متفاوت در این گروه ناهمگون ، سبب به وجود آمدن تضادهای آشکار یا پنهان می شود . این تضادها ، ویژگی ها و کارکردهای مناسب خانوادگی را از بین می برد و د رنتیجه ، باید آنها را از در راه برداشت .

رفع تضادهای خانوادگی با استفاده از وسایل قدرت و در مواردی ، از راه خشونت امکان پذیر می گردد .

از دیدگاه نظری فرهنگی فرهنگ میراث اجتماعی گذشته است که بر رفتار کنونی و آینده انسان تأثیر می گذارد .مردانی که باهمسران خود بد رفتاری می کنند ، در فرهنگی زندگی می کنند که در آن حاکمیت مردان بسیار بیشتر از زنان است .

نظریه های ساختار اجتماعی ( تنش ، تضاد ) خشونت در خانواده را چنین تبیین می کنند که هر چه وقایع یاموقعیت های تنش آفرین که خانواده ها را تهدید می کنند ، بیشتر باشد ، احتمال بروز رفتار خشونت آمیز در آن خانواده بیشتر خواهد شد .

هم چنین صاحب نظران نظریه فمینیستی معتقدند که خشونت در درون خانواده بیشتر اوقات از جانب مردان جنت به زنان و کودکان صورت می یگرد . آن ها معتقدند که دلایل اصلی خشونت ، وجود ساختارهای اقتداری پدر سالارانه در جامعه است .

بنا بر نظریه ویلیام کود ، نظام خانواده ، مانند هر نظام یا واحد اجتماعی دیگری دارای نظامی اقتداری است و هر کس که به منابع مهم خانواده بیشتر از دیگران دسترسی دارد ، می تواند سایر اعضاء را به فعالیت در جهت امیال خود وا دارد .

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن تحقیق در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل تحقیق

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

لینک دانلود تحقیق : بررسی خشونت مردان بر علیه زنان

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks

دانلود تحقیق:بررسی تحول شناخت اجتماعی و رابطه آن با طراز تحول شناختی در کودکان

شنبه 23 مرداد 1395 ساعت 13:51

در این پست می توانید متن کامل این تحقیق را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:بررسی تحول شناخت اجتماعی و رابطه آن با طراز تحول شناختی در کودکان

چکیده

این پژوهش با هدف بررسی تحول شناخت اجتماعی و رابطه آن با طراز تحول شناختی در کودکان مقاطع مهدکودکی، پیش دبستانی و کلاس دوم مدارس ابتدایی شهر اصفهان انجام شده است. بدین منظور123 آزمودنی (61 پسر و 62 دختر) به صورت تصادفی و با استفاده از نمونه گیری خوشه ای از مهدهای کودک  و مدارس ابتدایی 3 منطقه ی جغرافیایی شمال، مرکز و جنوب  شهر اصفهان انتخاب شدند. اطلاعات لازم با استفاده از تکالیف نگهداری ذهنی سطح و طول پیاژه برای سنجش طراز تحول شناختی، و نیز تکالیف باور کاذب برای بررسی شناخت اجتماعی  کودک جمع آوری گردید. نتایج تحلیل داده های پژوهش با روش های همبستگی پیرسون و تحلیل واریانس نشان داد: شناخت اجتماعی در کودکان، از روندی تحولی پیروی می کند و افزایش این توانایی را با افزایش سن در کودکان تأیید کرد( P<0/0001). علاوه بر این یافته ها حاکی از آن بود که بین شناخت اجتماعی و طراز تحول شناختی کودکان رابطه مثبت معنی داری وجود دارد (10P<0/00). همچنین تفاوت معنی داری بین دو جنس از نظر متغیر های مورد بررسی مشاهده نشد.

 

مقدمه

یکی از مسائل عمده‌ای که کودکان با آن مواجه اند شناخت دنیایی است که در آن زندگی می‌کنند. با توجه به مفهوم شناخت، بدیهی است که شناخت به وسیله افراد شکل می گیرد اما نباید از این نکته غافل شد که شناخت، با ارتباط فرد با دنیای خارج آغاز می شود و اساساً یک محصول اجتماعی است (رید، 1996). ارتباط با دنیای خارج، نه تنها ارتباط با اشیای مادی و بی جان طبیعت،که در واقع به طور عمده ای ارتباط با افراد است (فلاول، 1998 ترجمه ماهر، 1377). برای ما بزرگسالان امری بدیهی است که جهان مادی و دنیای اجتماعیِ مادی، دارای اشیاء و پدیده‌هایی هستند که می توان آنها را براساس ویژگی های معنایی طبقه بندی کرد( هترینگتون و پارک، 1998، ترجمه طهوریان و همکاران 1377). اما به نظر می رسد کودکان برای دستیابی به چنین درکی نیازمند گذر زمان هستند.  ارتباط کودکان با افراد متضمن شکل گیری شناخت اجتماعی در آنهاست.  به طور کلی چگونگی مفهوم‌سازی کودک از دیگران و چگونگی درک افکار، احساسات،  نیات و دیدگاه آنها  ما را به سمت مفهومی هدایت می کند که امروزه در روانشناسی، شناخت اجتماعی نامیده می شود و همانند دیگر مفاهیم، تعاریف متعددی از آن ارائه شده است. فرایند‌های شناخت اجتماعی، فرد را در پیش‌بینی رفتار دیگران،کنترل خود و در نتیجه تنظیم تعاملات اجتماعی توانا می‌سازد ( اسلومکوسکی و دان 1996، به نقل از حجازی و ظهره وند، 1380).  فلاول و میلر(1988) معتقدند :” شناخت اجتماعی به ادراک تفکر و استدلال درباره انسان ها و روابط انسانی اطلاق می شود.”  شناخت اجتماعی، از نظر دامون ( 1992- 1982 به نقل از محسنی،1383) به برداشت کودک از دنیا و پدیده‌های اجتماعی، چگونگی سازمان دادن به آنها و نیز فرآیند‌های شناختی- اجتماعی گفته می شود که از خلال آنها تجربه اجتماعی مورد ادراک قرار می‌گیرد و دانش اجتماعی کسب می گردد. از دید سیگلمن و شفر(1999) شناخت اجتماعی عبارت است از چگونگی تفکر مردم درباره افکار، احساسات، انگیزه‌ها و رفتار‌های خود و دیگران. شناخت اجتماعی کودک، شناخت انگیزه‌ها، احساسات، نیاز‌ها و علائق دوستان،  همسالان، هم باز‌ی ها، پدر، مادر و تفکرات درباره خود و ارتباط با دنیای اجتماعی و با دیگران است. به زعم میلر ( 2002 به نقل از مشهدی،1382) این اصطلاح به چگونگی درک کودکان از افکار، قصد ها، احساسات، نظر‌ات، رفتار‌افراد دیگر و نیز روابط اجتماعی از قبیل دوست‌یابی اشاره دارد. نظر پیاژه در مورد شناخت اجتماعی بر مشابهت‌های شناخت کودک با استدلال او درباره دنیای جسمانی تأکید دارد. برای مثال خودمیان بینی کودکان هم استدلال منطقی کودکان و هم تفکر آنها درباره افراد درگیر را تحت تأ‌ثیر قرار میدهد ( فلاول و همکاران، 1993؛ برنز، 2001 به نقل از امیری، 1381). بسیاری از پژوهش ها در باره شناخت اجتماعی از نوشته ها و نظریات پیاژه الهام گرفته است.

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن تحقیق در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل تحقیق

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

لینک دانلود تحقیق : بررسی تحول شناخت اجتماعی و رابطه آن با طراز تحول شناختی در کودکان

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks

دانلود تحقیق:انقلاب کوبا

شنبه 23 مرداد 1395 ساعت 13:51

در این پست می توانید متن کامل این تحقیق را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:انقلاب کوبا

مقدمه:

انقلاب ،هرگونه دگرگونی،سریع،بنیادین و خشونت آمیز،در ارزش ها و اسطورهای مسلط بر یک جامعه است.

انقلاب را باید،از یک کودتا ،شورش،جنبش و . . .متفاوت داشت.

در این موارد شاید ساختار فرهنگی و سیاسی تغییر یابد.ولی ساخت اجتماعی تغییر نمی یابد.تنها از طریق انقلاب است که ساختار اجتماعی جامعه ،تغییرمی یابد.

انگیزه ی اصلی و ریشه تمام انقلاب ها،تا چه حد نسبت به هم مشابهند.

حتی در اکثر آنها طرز عمل کاملا شبیه می باشد.فقط تنها عامل متغیر زمان و تاریخ بوده به همین

دلیل می گویند،تاریخ تکرار می شود.

حوادث از یک نقطه در یک زمان آغاز می شود.رهبر،انقلاب را هدایت می کند،فریادها بلند می

شود،انسانها کشته و بناها خراب می شود،تا انقلاب صورت گیرد.

یکی از این انقلابات انقلاب کوبا است.

نویسنده در صدد است پاسخ دهد که این انقلاب چگونه  شکل گرفته،چه رخدادهایی در آن تاثیرداشته-

چه گروههایی نقش ایفا کرده اند.

حوادث پیش و پس انقلاب که در روند انقلاب تا ثیر داشتند چیست؟

و در آخر به بررسی ،عملیات خوک ها-بحران موشکی کوبا- سوسیالیسم کوبایی _اتحاد با بلوک شرق و

دلایل آن-و استقلال طلبی می پردازیم .

    انقلاب کوبا:

جمهوری کوبا،جزیره ای است زیبا از جزایر کاراییپ که در دهانه ی خلیج مکزیک و145 کیلومتری (تقریبا 90مایلی )کی وست ایالت فلوریدا ، از استان های ایالات متحده ی امریکا قرار دارد.

هفتاد درصد جمعیت آن سفید پوست و بقیه سیاه پوست میباشند. پایتخت ان هاوانا وسیگار برگ ان از بهترین نوع و بسیار معروف میباشد. این جزیره درسال 1492م. توسط کریستف کلمب کشف گردید.زمانی دردست فرانسه ،مدتی تحت کنترل انگلیس وسال ها مستعمره ی اسپانیا بوده است. نخستین قیام ملی مردم کوبا در برابر استعمار اسپانیا، ودر سال 1833م. توسط مانوئل کوزادا انجام گرفت .این قیام به دلیل نداشتن طرح و نقشه ی قبلی،به شکست انجامید.

در سال 1850م. شخصی به نام نارسیسو لوپز با کمک 600سرباز شورشی آمریکای به کاردناس وارد شد ، وبرای استقلال کوبا و بر اندازی حکومت اسپانیا شورش نمود . این شورش توسط ارتش اسپانیا سرکوب و لوپز با شکست ، برای مدتی نزدیک به یک سال منتظر ماند. لوپز در سال 1851م. برای دومین مرتبه قیامی ترتیب داد،که باز هم با شکست روبرو شد. در همین شورش بود که لوپز دستگیر واعدام گردید .

پس از لوپز مرد انقلابی دیگری به نام خواکین دواگوارا به پا میخیزد ودر چهار ژوئیه 1851م. کوبا را مستقل اعلام میدارد .

روز استقلال امریکا نیز چهارم ژوئیه می باشد، ولی صدای او نیز به سرعت خاموش شد. در سال 1853م. رهبر انقلاب کوبا از فرانسه و انگلیس در خواست می کند، که از ایالات متحده امریکا بخواهند که فکر تصرف کوبا برای همیشه از سرش بیرون کند،ولی این درخواست مورد قبول هیچ یک از ان دو مملکت واقع نگردید،و در این مورد اقدامی انجام نگرفت.در سال 1868م.جنگ معروف ده ساله،به رهبری کارلوس مانوئل دوسس آغاز گردید.مانوئل مردی ثروتمند،با نفوذ وتحصیل کرده بود که رشته حقوق را به پایان رسانده بود.هدفش جدا ساختن کوبا از اسپانیا وگرفتن استقلال بود.

انقلاب مانوئل با موفقیت پیش می رفت،و در سراسر کوبا گسترده شده بود.در سال اول انقلاب اعلامیه استقلال کوبا اعلام گردید.ویک سال بعد قانون اساسی کشور تهیه وتنظیم وسپس مانوئل به ریاست جمهوری برگزیده شد .مانوئل در رابطه با از میان برداشتن بردگی وازادی دین ،گام های موثری برداشت.

اسپانیا سخت می کوشید که به هر صورت ممکن انقلاب راسرکوب ومجددا قدرت را دردست خود گیرد. یکی از جنایات اسپانیا علیه انقلاب ،آن بود که وقتی یک کشتی حامل تعدادی ازجوانان انقلابی کوبایی،برای یاری دادن به انقلابیون از آمریکا رهسپارکوبا بودند،کشتی اسپانیایی به ان حمله کرده وتعداد بسیاری از آنها را دستگیر وتیر باران می کند.

در طول ده سال انقلاب،-ازسال1868تا1878م.-وضع کوبا مانند دریا گاهی متلاطم وخروشان و زمانی ساکت و آرام بوده است.در زمان های مختلف وطن پرستان گرد هم آمده،برای خود رهبری بر می گزیدند.گروهی تشکیل می دادند وشورشی می کردند. اختلاف ودو دستگی هرگز از میان نمی رفت.گویی دستی ناپیدا و ضد انقلابی در کار بود که مایل نبود کوبا آرامش داشته باشد.اسپانیا،انگلیس،فرانسه و بالاخره ایالات متحده ی آمریکا هر کدام به نحوی از این اوضاع بهره می بردند،و یا به ترتیبی فعالیت ها ی انقلابی را خنثی می ساختند.  ناگفته نماند شوروی در این بازی سهمی نداشت.در خلال همان ده سال،کوبا پنج رئیس جمهور به خود دید،که هر کدام پس از مدتی کوتاه کشته یا مجبور به استعفا و کناره گیری ویا متواری شدند.تا در سال 1878م.اسپانیا با قراردادی به نام قرارداد زامخوان قول های مساعدی به رهبران انقلاب داد و خود حکومت کوبا را در دست گرفت.قانون اساسی اسپانیا مجددا جانشین قانون اساسی انقلابی شد،و مفاد آن به مردم کوبا تحمیل گردید.پس از آن اسپانیا با دو انقلاب دیگر علیه عهد نامه زامخوان روبرو گشت،که هر دو انقلاب به شدت سرکوب گردید.انقلاب اول را آنتونیو ماسیوو انقلاب دوم را رامون بلانکورهبری می کردند.وقتی کوبا وانقلابیون در جای خود نشانده شدند و آرامش برقرار شد.اسپانیا مجبور شد برای نگهداری این آرامش امتیازاتی به مردم بدهد.برای نمونه در سال 1895م.اجازه داده شد که درکورتس نماینده داشته باشند.هر چند که نمایندگان کوبایی در اسپانیا مانند عروسک خیمه شب بازی بودند که سر نخ و کنترل در دست اسپانیا بود و از خود اراده ای نداشتند.به دلیل تداوم استبداد،فشارونارضایتی،شورش های متعدد به وقوع می پیوست.در سال 1895م.انقلابی دیگر به رهبری  خوزه ماریا مارتی وماگزیمو گومزبه وقوع پیوست.خوزه مارتی فعالیت های سیاسی و انقلابی خود را با ایجاد کمیته هایی به نام کمیته ی وطن پرستان کوبا در شهر  نیویورک ایالات متحده آمریکا شروع کرد.خوزه مارتی و همکارانش در نیویورک طرح ونقشه ی یک انقلاب همه جانبه را تنظیم کردند.ماکزیمو گومز نیز مسئول تهیه و تنظیم قانون اساسی شد.عده ی بسیاری از وطن پرستان کوبایی به عضویت کمیته های وطن پرستان در آمده و توسط چریکهای آمریکایی آموزش داده می شدند تا پس از آموزش کافی،برای هر نوع انقلاب آمادگی کامل داشته باشندوسپس به کوبا عزیمت نمایند.

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن تحقیق در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل تحقیق

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

لینک دانلود تحقیق : انقلاب کوبا

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks

( تعداد کل: 40 )
   1       2       3       4       5       ...       8    >>